Léčba papilomů lidovými léky

recepty na lidové léky na papilomy

Lidský papilomavirus (HPV) je patogenní mikroorganismus, který vyvolává výskyt benigních novotvarů na kůži, vnitřních a pohlavních orgánech. Podle statistik jsou 2/3 světové populace nositeli patogenního mikrobu. Může „dřímat“ po dlouhou dobu a být aktivován kvůli různým faktorům. Když se objeví první příznaky, musí být nemoc léčena. Může to mít nepříznivé důsledky. Léčba papilomů lidovými léky je vynikajícím doplňkem k hlavní terapii.

Příčiny a proč jsou nebezpečné

Lidé s infekcí HPV možná ani nevědí o své nemoci. První symptomatologie nastává poté, co se patogen začne šířit po celém těle. Teprve poté pacient začne přemýšlet o tom, proč se výrůstky objevují a jak rychle vyléčit lidský papilom. Papilomatóza se přenáší následujícími způsoby:

 • kontakt-domácnost;
 • sexuální;
 • během porodu.

Následující faktory provokují papilomy na těle:

 • oslabení obranyschopnosti těla;
 • častý pobyt ve stresových situacích, depresivní stavy;
 • hormonální poruchy;
 • přítomnost chronických onemocnění;
 • špatné návyky (kouření, zneužívání alkoholu, užívání drog);
 • časté podchlazení;
 • nevhodná výživa, nedodržování režimu.

Většina novotvarů způsobených lidským papilomavirem nepředstavuje žádnou hrozbu. Mohou způsobit nepohodlí, pouze pokud jsou umístěny na viditelném místě nebo v kontaktu s oblečením (může dojít ke zranění nahromadění a následnému otevření krvácení).

Existují však typy papilomů, které mohou degenerovat do maligních (rakovinných) novotvarů. Vše závisí na kmeni viru. Pouze kvalifikovaný lékař může určit, zda jsou růsty nebezpečné po stanovení diagnózy. Vzhledem k tomu, že patogen představuje skutečnou hrozbu pro lidský život, měl by boj proti papilomaviru začít okamžitě po nástupu prvních příznaků. Z nemoci se nelze úplně vzpamatovat. Patogen můžete deaktivovat pouze na chvíli a eliminovat nepříjemné projevy nemoci. U papilomaviru se často používá alternativní medicína.

Jak se zbavit papilomů lidovými prostředky

jak se zbavit papilomů lidovými prostředky

Než se rozhodnete, jak vyléčit virus na obličeji a v jiných oblastech lidovým způsobem, musíte přijmout opatření k posílení obranyschopnosti těla

Mnoho dospělých pacientů má otázku, jak se zbavit příznaků infekce lidským papilomavirem lidovými prostředky. Pacienti by si měli být vědomi toho, že léčba netradičními metodami by měla být prováděna pouze se souhlasem lékaře. V opačném případě se můžete nejen zbavit papilomů na těle, ale ještě více poškodit vaše zdraví. Po vyšetření odborník vybere účinné metody konzervativní nebo chirurgické léčby HPV a určí, jak se nejlépe zbavit nepříjemných následků onemocnění lidovými prostředky.

Než se rozhodnete, jak léčit virus na obličeji a v jiných oblastech lidovým způsobem, musíte přijmout opatření k posílení obranyschopnosti těla. Chcete-li to provést, přejděte na zdravou stravu, pravidelně cvičte, vzdejte se špatných návyků a proveďte zatvrzovací procedury. Je také nutné vyhnout se stresovým situacím, depresím, častému přepracování a podchlazení.

Nejúčinnější lidové prostředky pro posílení a uzdravení těla u dětí a dospělých:

 • Směs ořechů a ovoce.Vezměte 0, 5 kg sušených meruněk, sušených švestek a rozinek. Do směsi přidejte čerstvé vlašské ořechy. Všechny ingredience několikrát nechte projít mlýnkem na maso a do výsledné kaše přidejte med. Vezměte 1 lžíci ráno na lačný žaludek.
 • Směs cibule a cukru.Vezměte sklenici cibule a rozemlejte je mixérem. Poté do pasty přidejte 1 šálek krystalového cukru a 0, 5 litru vody. Výsledný domácí lék vložte na nízké teplo po dobu 1, 5 hodiny. Občas to promíchejte. Konzumujte 1 lžíci 5krát denně před jídlem.

Po posílení imunitního systému můžete pokračovat v terapii proti bradavicím na stopce (z HPV). U papilomů lze recept tradiční medicíny použít pouze v kombinaci s tradiční terapií. Jakékoli metody doma mohou pouze odstranit příznaky, ale ne zcela potlačit aktivitu patogenních mikroorganismů. Bez konzervativní léčby se onemocnění bude neustále opakovat.

Před léčbou novotvarů se musíte ujistit, že neobsahují rakovinné buňky. Jaké lidové léky lze použít k zbavení se bradavic:

jablečný ocet k odstranění papilomů
 • džusy a ricinový olej;
 • alkohol a jablečný ocet;
 • česnek a cibule;
 • vlašské ořechy a petrolej;
 • Kalanchoe a pampeliška;
 • kyselina salicylová a kyselina boritá;
 • léčivé byliny a infuze;
 • odvar z ořechů a infuze jehel.

Toto jsou některé z nejúčinnějších prostředků k odstranění bradavic podle lidí, kteří je používali. Metody jsou dobré pro eliminaci výrůstků a hojení ran poté, co výrůstky kůže vyschnou a spadnou.

recepty na šťávu a ricinový olej

Jak odstranit papilomy z kůže dítěte nebo dospělého pomocí ricinového oleje:

 1. Zahřejte ricinový olej ve vodní lázni.
 2. Na několik minut vtírejte dvě kapky přípravku do novotvaru.
 3. Proceduru provádějte 3x denně.
 4. Provádějte terapii, dokud akumulace sama nezmizí.
 5. Několik kapek ricinového oleje lze také nanést na vatový tampon a aplikovat po dobu 3 dnů. Novotvar tak bude eliminován rychleji.

Můžete si udělat lokální mast pomocí ricinového oleje k vyčištění nánosu. Má antivirový, baktericidní účinek. Při jeho přípravě smíchejte stejné množství jedlé sody a ricinového oleje. Výsledný produkt musí být aplikován na novotvar dvakrát denně. Délka léčby je 1 měsíc.

Můžete použít rostlinu papilomu jako je jasan. Novotvary jsou odstraněny šťávou. Nárůst je nutné utírat denně až 10krát denně. Průběh léčby trvá, dokud nezmizí vnější projevy papilomu.

Jak odstranit papilom se zelnou šťávou:

zelná šťáva k odstranění papilomů
 1. Prohlédněte bílé zelí přes odšťavňovač nebo mlýnek na maso, abyste šťávu extrahovali.
 2. Pokud používáte mlýnek na maso, budete muset zelnou kaši protáhnout gázovým hadříkem. Tím se eliminují zbytečné části.
 3. Čerstvě vymačkaná zelná šťáva se denně aplikuje na novotvar několikrát denně.
 4. Tento lék lze také použít k léčbě vaginálních novotvarů u žen. Chcete-li to udělat, musíte namočit domácí tampon do džusu, vložte jej přes noc.
 5. Šťáva se může užívat perorálně. Doporučuje se vypít 200 ml 2krát denně. Tato metoda pomáhá eliminovat papilomy v ústech a hrtanu.
 6. Můžete použít nejen šťávu z bílého zelí, ale také květák.

Lidové léky na vznikající papilomy je třeba aplikovat denně. Jinak nebude možné dosáhnout efektivního výsledku.

Recepty na alkohol a jablečný ocet

Mezi oblíbené recepty na odstranění výrůstků papilomu často patří použití jablečného octa. Účinek tohoto léku je způsoben jeho složením: vitamíny, minerály, beta-keratin, kyselina sodná. Ocet nejen spálí visící výrůstky, ale také poskytuje baktericidní, dezinfekční a antiseptický účinek.

Pokud je novotvar malý, stačí na něj jednou denně kapat z pipety. Doporučuje se předběžně ošetřit pokožku krémem, aby nedošlo k popálení. Ošetření se provádí několik dní, dokud není bradavice odstraněna.

U velkých nánosů by měl být jablečný ocet používán následovně:

 1. Opláchněte a osušte poškozené oblasti.
 2. Promažte pokožku kolem sebe slunečnicovým olejem nebo mastným krémem.
 3. Namočte vatový tampon do octa, který odpovídá velikosti nahromadění, a připevněte jej.
 4. Vatu zafixujte sádrou nebo obvazem.

Kvůli kontraindikacím a vedlejším účinkům tohoto léku by měla být léčba papilomaviru dohodnuta s odborníkem.

Chcete-li se zbavit papilomů, můžete použít salicylovou, amoniak. Tyto látky musí být použity ke kauterizaci bradavice, dokud nevyschne a neodpadne. Před zákrokem se doporučuje namazat pokožku kolem výrůstků krémem (aby nedošlo k popálení).

česnek a cibule

Metody léčby benigních papilomů mohou zahrnovat použití česneku:

česnek k odstranění papilomů
 • Vezměte 2 stroužky česneku a rozemlejte je.
 • 1 čajovou lžičku hlavní přísady smíchejte se 2 čajovými lžičkami krému na ruce.
 • Umístěte kaši na kousek gázy nebo obvazu.
 • Aplikujte produkt na poškozené místo.
 • Udržujte kompresi po dobu 3-4 hodin.
 • Postižené místo omyjte teplou vodou a mýdlem.
 • Proceduru opakujte denně po dobu 1-1, 5 měsíce.

Běžná cibule může vyléčit papilomavirus:

 1. Oloupejte, opláchněte a nakrájejte střední cibuli.
 2. Vytlačte z ní šťávu.
 3. Smíchejte stejné množství cibulového džusu se slunečnicovým nebo olivovým olejem.
 4. Tento lék se denně aplikuje na novotvary, dokud úplně nezmizí.

Pro efektivnější výsledek se doporučuje večer aplikovat na postiženou oblast cibulovou kaši. Opravte kompresi sádrou nebo obvazem a nechte přes noc.

Vlašské ořechy a petrolej

Postupujte podle pokynů k odstranění nahromadění:

 1. Ořechy jsou mleté ​​pomocí mlýnku na maso nebo mixéru.
 2. Naplňte nádobu o objemu 2/3 litry výslednou kaší
 3. Vyplňte zbytek prostoru rafinovaným petrolejem.
 4. Nádobu pevně uzavřete a trvejte na tmavém místě po dobu 3 týdnů.
 5. Po uplynutí doby použitelnosti napusťte infuzi a nalijte do lahve z tmavého skla.
 6. Namažte výrůstky produktem, dokud neodpadnou. Zpravidla to trvá 10-20 dní.

Před léčením papillomů těmito lidovými léky se ujistěte, že na ně nemáte alergickou reakci.

recepty Kalanchoe a Pampeliška

HPV lze léčit lidovými prostředky pomocí listů Kalanchoe. Zelenou barvu je třeba aplikovat na výrůstky a zafixovat obvazem nebo náplastí. Je velmi důležité, aby listy byly čerstvé. Udržujte obklady co nejdéle. Doporučuje se aplikovat je přes noc. K odstranění papilomu je zpravidla zapotřebí nejméně 15 procedur.

Porosty můžete zničit pomocí pampelišky:

lidové prostředky k odstranění papilomů
 1. Naplňte jednolitrovou skleněnou nádobu rostlinnými květinami a uzavřete.
 2. Nalijte trojitý kolínskou vodu na pampelišku a nádobu pevně uzavřete.
 3. Produkt nechejte několik týdnů na tmavém místě.
 4. Nalévejte infuzi a nalijte do tmavé láhve.

Tento produkt by měl být používán k mazání výrůstků po dobu 3–5 dnů.

Kyselina z papilomů

Kyseliny salicylové a borité pomáhají zbavit se doma papilomů. Ale zpočátku se musíte ujistit, že na ně nejste alergičtí. Jinak tyto látky pouze ublíží.

Kyselina boritá pro bradavice a papilomy se používá následovně:

 1. 100 ml třecího alkoholu, 3 g prášku aspirinu, 2 g kyseliny borité a 3 g jódu smíchejte v 5% tinktuře.
 2. Růst tímto produktem promažte každý den, dokud neodpadnou.
 3. Kyselina z papilomů může způsobit popáleniny. Před aplikací směsi se doporučuje mastit pokožku kolem výrůstku tukovým krémem.

Salicilka se nepoužívá pro růst větší než 1 cm a pro krvácení. Nelze jej také použít na genitálie (bradavice) a ústní dutinu, hltan. Odstranění malých papilomů kyselinou salicylovou se provádí následujícím způsobem:

 1. Poškozené místo dobře napařte a osušte.
 2. Naneste trochu kyseliny na vatový tampon.
 3. Jemně promažte růst (opatrně používejte kyselinu, aby se nedotkla zdravé pokožky).
 4. Proceduru opakujte každý den, dokud neodpadne papilom.

Recenze pacientů naznačují, že jde o poměrně účinný způsob, jak se zbavit zbytečných novotvarů. Ale zabití viru kyselinou bude trvat dlouho.

Léčba papilomů bylinami a infuzemi

tinktura pelyňku k odstranění papilomů

Odstranění vytvořených papilomů lidovými prostředky lze provést pomocí různých infuzí a bylin. Ale než očistíte tělo od patogenního mikroorganismu, ujistěte se, že nejste alergičtí na složky. Za tímto účelem naneste na pokožku několik kapek tinktury a sledujte reakci. Pokud nedochází k svědění, pálení, zarudnutí, lze použít léčbu papillom s těmito bylinami.

V případě nežádoucích novotvarů dobře pomáhá tinktura pelyňku. Vezměte 100 g suché rostliny a nalijte 0, 5 litru alkoholu. Trvejte v temné místnosti několik týdnů. Poté napusťte infuzi. Je nutné každý den mazat výrůstky nástrojem, dokud nezmizí.

Bylinné přípravky

Jak odstranit papilomy lidovými prostředky, jako jsou bylinné přípravky:

 1. Smíchejte trikolórovou fialovou 1 čajovou lžičku, třezalku tečkovanou 2 čajové lžičky, květy jetele 2 čajové lžičky, kořen kalamusu 2 čajové lžičky, listy jitrocel 3 čajové lžičky, koprová semínka 2 čajové lžičky. Vezměte 2 lžíce kolekce a nalijte 1 litr vroucí vody. Nechejte vývar vařit po dobu 10 hodin a poté přeceďte. Vezměte interně. Průběh léčby je 3 měsíce. Terapie se doporučuje opakovat dvakrát ročně.
 2. Vezměte 50 g nasekané třezalky, slaměnka, heřmánku, březových pupenů. Naplňte je 300 ml vody. Trvejte na tom 20 minut. Užívejte orálně ráno na lačný žaludek. Průběh léčby je 2 měsíce.

Bylinné přípravky jsou nejen schopné eliminovat růst v těle, ale také částečně potlačují aktivitu viru v těle.

Vlaštovičník

Existuje mnoho receptů na odstranění papilomů a bradavic pomocí vlaštovičníku. Může být použit samostatně i jako součást bylinných přípravků. Rostlina se užívá orálně nebo se rozmazává novotvary.

Vlaštovičník nejenže odstraňuje výrůstky z kůže, ale také bojuje proti viru zevnitř. Je schopen dlouhodobě snižovat aktivitu patogenu. Nápravu z rostliny lze připravit samostatně nebo zakoupit v lékárně.

Ořechový vývar a jehly

Vlašské ořechy obsahují vitamíny, minerály, aminokyseliny, třísloviny. Díky těmto složkám je jejich odvar schopen pomoci vyrovnat se s papilomavirem. Vezměte 20 jader a naplňte sklenicí vodky nebo alkoholu. Nechejte produkt týden sedět a poté začněte s léčbou.

Chcete-li připravit odvar z jehličí, vezměte 1 lžíci jehel a nalijte 1 sklenici vroucí vody. Dejte na mírný oheň a vařte 20 minut. Poté ochlaďte a napněte. Užívejte orálně před jídlem.