Přehled účinných léčebných prostředků pro bradavice různých lokalizací

účinné prostředky pro bradavice

Papilomavirus je viníkem výskytu bradavic, papilomů a genitálních bradavic. Infekce probíhá kontaktem. K potlačení viru zvolí lékař specializovaný lék na bradavice. Na regálech lékáren jsou různé přípravky pro odstranění vegetace doma.

Účinnost léčby bradavic farmaceutickými přípravky

K léčbě papilomatózy se používají 3 skupiny léků:

 1. antivirotika;
 2. Keratolytika, která se používají k odstranění výrůstků na kůži a sliznicích.
 3. Homeopatické léky.

Neexistují žádné osvědčené léky proti virům, včetně HPV. Viry této skupiny jsou uloženy v DNA buněk; je nemožné je zničit bez poškození tkání těla.

Antivirové a homeopatické léky se používají k aktivaci vlastní obranyschopnosti těla a ke zvýšení produkce interferonu. Účelem jmenování je potencovat imunitní systém k potlačení viru.

Keratolytické přípravky změkčují a odlupují kožní buňky. Po zpracování buňky formace odumírají a lze je snadno oddělit. Takové léky jsou alternativou k hardwarovým metodám odstraňování bradavic.

Prostředky pro léčbu papilomatózy vybírá individuálně ošetřující lékař nebo homeopat. Vlastní přiřazení není povoleno.

jak se zbavit bradavic na těle

Účinnost léčby závisí na výsledcích zastavení růstu vegetace, vyschnutí růstů a odstranění nepříjemných příznaků.

Chcete-li potvrdit skutečnost zotavení, měli byste provést analýzu a určit HPV v těle.

Formy léků na bradavice různé lokalizace

K léčbě papilomatózy se léky používají v různých dávkových formách.

Co navrhne lékárník:

 1. Tablety pro perorální podání- jsou indikovány pro jakoukoli lokalizaci bradavic jako součást komplexní terapie. Antivirová, homeopatická léčiva.
 2. Rektální a vaginální čípky- když se na reprodukčních orgánech objeví bradavice, řiť, perianální záhyb.
 3. Injekční formy- v přítomnosti mas, velké zóny lézí, opakovaného průběhu onemocnění.
 4. Agresivní fosforečné kapaliny- pro ošetření vegetace na pokožce. Mají keratolytický účinek. Nedoporučuje se k léčbě genitálií.
 5. Masti, gely- pro zpracování vegetace. Podporujte aktivaci místní ochrany, zmírnění svědění, nepohodlí.
 6. spreje- používají se při kondylomatóze k léčbě stěn pochvy.
 7. Přípravky pro zmrazení formací- jsou povoleny k odstranění bradavic na kůži, a to i u dětí a těhotných žen.

Volba léku je výsadou lékaře. Zohledňuje se lokalizace bradavic, věk, anamnéza pacienta, jeho aktuální stav, typ onemocnění - akutní nebo chronický proces, typ kmene papilomaviru. Léčba je doplněna jmenováním komplexů vitamínů v jakékoli vhodné dávkové formě.

Recenze nejlepších nástrojů pro odstraňování výrůstků

Nejlepší lék na odstranění bradavic spojených s papilomavirem, lékem předepsaným lékařem. Je nutné provést lékařskou prohlídku, aby se vyloučila maligní povaha formace a byla zvolena účinná léková forma.

Samopodání léků může mít nepříjemné a nebezpečné zdravotní následky.

Kapky, roztoky a kapaliny

lékárenské léky na bradavice

Tekuté produkty jsou určeny k lokálnímu ošetření formací. Lze použít doma, vhodné k odstranění veškerých výrůstků. Výjimkou jsou genitální papilomy, ploché bradavice na děložním čípku.

V domácí praxi se používá džus a tinktura z vlaštovičníku. Má kauterizační účinek. Přípravek se používá k léčbě vegetace na těle, trnů na patách.

Vlaštovičník je jedovatý. Je zakázáno používat mízu rostliny k léčbě dětí a těhotných žen.

Formální a boritý alkohol, ocet a sůl se v lidovém léčitelství používají k léčbě bradavic v koncentrované formě. Mají kauterizační účinek, ale mohou způsobit popáleniny tkání, dlouhodobé hojení ran.

Produkty na bázi kyselin

Přípravky na bázi kyseliny salicylové a dalších kyselin jsou keratolytika. Účinné látky těchto léčiv rozpouštějí mezibuněčný cement a způsobují olupování kůže. Látky mají silný antibakteriální, aseptický účinek.

Spreje

Hlavní složkou produktů je směs organických kyselin. Potlačují aktivitu HPV, přispívají k regresi bradavic.

Použití spreje je indikováno u genitální kondylomatózy, kožních formací. Léky se stříkají několikrát denně na postiženou pokožku. Existují doporučení pro použití spreje na papilomatózu jazyka, ale tento bod není popsán v pokynech.

Ostatní

Jedním z populárních způsobů, jak odstranit vegetaci, je ošetření kapalným dusíkem. Pod vlivem extrémně nízkých teplot je tkáň bradavice zmrzlá. Po chvíli se formace oddělí od povrchu kůže. Doba hojení povrchu rány trvá 7 až 10 dní. Tato metoda je schválena pro použití u dětí, těhotných žen.

V nedávné minulosti byly kryo procedury prováděny pouze ve zdravotnických zařízeních. Léky na bradavice v lékárně nyní nejsou neobvyklé.

Aplikátor lahví se zkapalněným dusíkem by měl být na několik sekund aplikován na suchou a čistou pokožku. Okamžité zmrazení nahromadění.

Existují doporučení k léčbě postižené oblasti lékem, jehož hlavní složkou je jód. Je to silné antiseptikum a má antivirový účinek. Pomocí tohoto léku je nemožné se zbavit vegetace; droga není keratolytikum. Je ale docela možné vyléčit mykózu na chodidlech nebo patách jódem.

Co můžete pít na bradavice

Komplexní léčba papilomatózy zahrnuje komplexy vitamínů, minerální doplňky, imunomodulátory. Po dohodě s lékařem můžete užívat:

 • přípravky na bázi spiruliny;
 • speciální komplexy vitamínů;
 • interferonové přípravky;
 • bylinné tinktury - echinacea, ženšen.

Léky na papilomatózu předepisuje lékař. Samoobsluha je plná zánětu kůže, vývoje komplikací. Prostředky pro odstranění formací pomohou pouze odstranit výrůstky, ale nepůsobí na příčinu nemoci. Pacient zůstává nositelem HPV a přenos viru na jeho partnera je možný.