Papilomy na krku: příčiny a způsoby léčby

Miliony lidí znají tak nepříjemný problém, jako jsou papilomy na krku. Jsou jimi vnímány jako kosmetická vada, které se chtějí okamžitě zbavit. Velmi často jsou takové kožní výrůstky pozorovány u mladých lidí. Moderní medicína nabízí mnoho bezbolestných způsobů, jak odstranit papilomy z jakékoli části těla, včetně tak jemné jako je krk.

Virové přenosové cesty

Nositelé lidského papilomaviru si čas od času mohou všimnout různých vyrážek, které mírně stoupají nad povrch kůže. Většina z nich si ani neuvědomuje, kde se mohli nakazit touto chorobou. Ve skutečnosti existuje mnoho způsobů přenosu viru. Vyskytuje se infekce:

 • Během intimity s nosičem HPV;
 • Od ženy k jejímu dítěti v okamžiku jeho narození;
 • Přímým kontaktem s infikovaným.

Papilomavirus se snadno infikuje při používání produktů osobní hygieny nebo jiných předmětů cizího člověka. Nejčastěji se to děje na veřejných místech, například v lázních nebo bazénech.

Důvody vzhledu na krku

příčiny papilomů na krku

Papilomy na krku mají různé příčiny. Vyžadují speciální diagnostiku a léčbu. Téměř všechny jsou spojeny s individuální reakcí lidského těla na jeho kontakt s virem. Tento typ onemocnění se vyskytuje v důsledku poškození epitelu. Papilomy na krku se mohou objevit na pozadí prudkého poklesu imunitního systému. To znamená, že aktivaci viru mohou spustit následující faktory:

 1. Těžké nachlazení;
 2. Přepracování;
 3. Dlouhodobé užívání antibiotik;
 4. Chronické poruchy vnitřních orgánů;
 5. Nadměrné vystavení UV záření;
 6. stres;
 7. Nedodržování pravidel osobní hygieny.

To jsou hlavní důvody vzniku benigních novotvarů na krku. Chcete-li pochopit, jak vypadají, stačí se podívat na fotografii zobrazující postiženou pokožku v příslušné části těla.

Předpokládá se, že oblast krku je nejvíce náchylná na malé papilomy. Jejich vzhled v této zóně je způsoben souběžnými důvody:

 1. Nadměrné pocení;
 2. Nedostatek sluneční ochrany;
 3. Neustálé usazování prachu;
 4. Prodloužené tření kůže šátkem nebo límcem.

Docela často se u žen poprvé toto onemocnění projevuje na kůži krku během těhotenství, kdy dochází k dysfunkci vaječníků nebo během menopauzy. Jejich vzdělání lze vyprovokovat nekvalitní kosmetikou a pečujícími výrobky. Zanášejí póry a narušují přirozenou mikrocirkulaci. A to jsou ideální podmínky pro rozvoj virové infekce.

Příznaky

proč se na krku objevují papilomy

Otázky, jak se zbavit papilomů na krku, začínají zajímat lidi, kteří věnovali pozornost výskytu alarmujících příznaků onemocnění. Abyste rozpoznali tyto novotvary, měli byste se seznámit s jejich vzhledem. K tomu stačí prostudovat fotografie, na kterých jsou zobrazeny. Normálně jsou výrůstky na krku umístěny na široké základně. Jejich tvar je plochý nebo mírně zaoblený. Barva papilomu na krku, který vyžaduje léčbu, se může lišit. Nejběžnější formace jsou masově zbarvené nebo tmavě hnědé. Jejich povrch je tvrdý a mírně drsný.

Tyto papilomy nepřesahují velikost 2 cm. Ale i malé vyrážky způsobené virem mohou způsobit nepohodlí a nejistotu ohledně jejich přitažlivosti.

Mezi příznaky papilomů na krku patří následující abnormality:

 • Žádná bolestivost v místě růstu;
 • Vzhled kosmetického nepohodlí;
 • Přítomnost výrůstku s hrubou eminencí na krku.

Lidé obvykle mohou tento novotvar snadno rozpoznat. Pokud člověk pochybuje o správnosti svých závěrů, může se vždy obrátit na dermatologa. Každý, kdo si přeje, dostane radu, jak mu odstranit papilomy na krku.

Pouze lékař může správně určit typ novotvaru!

Diagnostika

Proč se na krku objevují papilomy, to je otázka, kterou byste měli položit specialistovi. Odpověď na ni je velmi důležitá, protože pomáhá zvolit nejúspěšnější způsob, jak eliminovat růst problému.

Malé papilomy na krku musí být vyšetřeny pomocí moderních diagnostických metod. Nejprve lékař pečlivě prozkoumá problémovou oblast pokožky. Poté odebere malý vzorek postižené tkáně pro laboratorní analýzu. Umožní vám to zjistit:

diagnostika papilomaviru
 1. Virus je přítomen;
 2. Odrůda;
 3. Pravděpodobnost, že se znovu narodíte v rakovinový nádor.

V některých případech je nutné vyšetření imunologem, protože aktivace viru je obvykle spojena se oslabením ochranné funkce těla. Aby nedošlo k omylu v diagnostice, nabídne odborník pacientovi, aby podstoupil studii, aby vypracoval imunogram.

Nejdůležitějším testem ke studiu a pochopení toho, jak nejlépe odstranit papilomy na krku, je polymerázová řetězová reakce. Diagnostická metoda umožňuje identifikovat virus jak v akutním, tak v latenčním období.

Zobrazení

Papilomy, které se objevují na krku, mohou být jedním z těchto typů:

 • se závitem.Na samém začátku se na kůži objeví výrůstek, který připomíná žlutou bouli. Postupně se protahuje, má nohu, kvůli které je připoutána k tělu. Na špičce vláknitého papilomu je někdy kapkovitý výrůstek. Novotvar tohoto druhu je obvykle narůžovělý, nahnědlý nebo masově zbarvený;
 • typy papilomů na krku
 • plochý.Jejich tvar připomíná ovály nebo kruhy, které mírně stoupají nad kůži. Jejich průměr je jen několik milimetrů. Barva těchto výrůstků se málo liší od přirozeného tónu pleti. Pokud se na jedné části krku objeví mnoho malých papilomů, ale nakonec společně vyrostou do pevné formace s nerovnoměrně definovanými hranicemi;
 • Vulgární.Říká se jim bradavice. Takové výrůstky jsou kulaté novotvary, které stoupají nad povrch kůže. Obvykle jsou hnědé barvy.

Lékaři často musí diagnostikovat jednotlivé výrůstky na krku. Kdykoli mohou vést k výskytu dalších papilomů. K tomu dochází, když jsou příliš poškrábaní nebo otřeni o oblečení.

Léčba

I ty nejmenší papilomy, které člověku způsobují nepohodlí nebo jsou často zraněny, musí být odstraněny. Lékaři umožňují léčit benigní novotvary na krku doma pomocí lékáren a lidových metod. Lékaři však často trvají na odstranění výrůstků pomocí speciálního lékařského vybavení.

Přípravy

Chcete-li se naučit, jak zacházet s problematickým papilomem na krku, musíte navštívit dermatologickou ordinaci. Pokud je to možné, nabídne pacientovi odstranění benigního růstu pomocí léků.

Domácí léčba se provádí pomocí následujících léků:

 1. Antivirotika s mrazivými vlastnostmi. Směsi lékáren se skládají převážně z dimethyletheru a propanu. Mají stejný účinek jako kryoterapie. U mnoha pacientů stačila k vyloučení hromadění pouze 1 aplikace. Prostředky musí pečlivě ošetřit problémovou oblast aplikátorem. Po použití jej vyhoďte;
 2. Řešení založená na vlaštovičníku. Doporučuje se aplikovat na papilomy bodově pomocí běžného párátka nebo tyčinky. Aby se vyloučilo nahromadění, které nepřesahuje průměr 2 mm, postačuje jediná aplikace léčivé kompozice. Odstranění větších lézí bude vyžadovat přibližně 3–4 ošetření. Roztoky musí být aplikovány v jedné vrstvě a počkat, až úplně zaschnou;
 3. Kyselina salicylová. Je k dispozici ve formě masti a 10% roztoku. Lék v první formě by měl být aplikován na problémové oblasti s tenkou vrstvou. Doporučuje se to zakrýt ubrouskem a bezpečně zafixovat obvazem. Roztok by měl být použit k bodové léčbě papilomů. Po ošetření lékaři doporučují aplikovat sterilní obvaz na krk po dobu asi 2 hodin. Ošetření kyselinou salicylovou musí být prováděno, dokud nezačne vypadávat usazenina;
 4. Léčivé náplasti určené k eliminaci papilomů v choulostivých oblastech. Jejich povrch je impregnován kyselinou salicylovou a sírou. Před nalepením náplasti se doporučuje dobře napařit požadovanou oblast pokožky. Poté jej otřete do sucha ručníkem. Je nutné udržovat produkt na papilomu po dobu 2 dnů. Po této době by se měl odlepit spolu se sádrou.

Pro ostatní funkce používání těchto léků, s jejichž pomocí se doporučuje zbavit se benigních novotvarů na krku, si můžete přečíst jejich pokyny.

Lidové prostředky

Odstranění papilomů vytvořených na krku po konzultaci s ošetřujícím lékařem lze provést alternativními metodami. V tomto případě vám pomohou recepty následujících babiček:

 1. Mazání papilomu směsí celandinové šťávy, brambor a čerstvého pelyňku;
 2. Ošetření nahromaděného strouhaného česneku, který musí být na jeho povrchu několik hodin fixován;
 3. Mazání růstu pokožky tamponem namočeným v ricinovém oleji;
 4. Léčba papilomů na krku masti na bázi nezralých vlašských ořechů, které jsou smíchány s petrolejem v poměru 2: 1.

Lidové léky by měly být aplikovány pouze na novotvary, které se snaží nepoškodit zdravou pokožku. Léčba pokračuje, dokud zcela neodpadnou.

Smazat

způsoby, jak odstranit papilomy na krku

Pokud člověka mnoho papillomů na krku velmi znepokojuje, měl by se pokusit je odstranit pomocí moderních metod. Při léčbě těchto růstů se používají:

 • Laserová terapie;
 • Chirurgická excize;
 • Kryodestrukce;
 • elektrokoagulace;
 • Terapie rádiovými vlnami.

Volba chirurgické metody závisí na finančních možnostech pacienta a doporučeních ošetřujícího lékaře.

U dětí

Mnoho rodičů zpanikaří, když zjistí, že jejich děti mají na krku papilom. Ale nemají se čeho bát. Tento jev se nepovažuje za vážnou hrozbu pro zdraví a život dítěte. Kromě toho je papilom snadno odstranitelný.

Pokud má dítě jednotlivé papilomy, lékař navrhne, aby takový pacient podstoupil léčbu určenou k posílení imunitního systému.

Pokud novotvary způsobují dítěti těžké nepohodlí, měly by být odstraněny laserem nebo kauterizací. Můžete také použít papilomatovou mast na krk.

Cena

Náklady na léčbu papilomů na krku přímo závisí na zvolené metodě.

Domácí způsoby léčby i farmaceutické přípravky umožňují úsporu při odstraňování papilomu.

Prevence

Nejlepší prevencí infekce lidským papilomavirem je očkování. Dobrá osobní hygiena může pomoci snížit riziko růstu. Velmi se nedoporučuje používat věci jiných lidí. Pravidelně se také musíte starat o svoji vlastní pokožku a věnovat zvláštní pozornost nejchoulostivějším oblastem.

Prognóza léčby a komplikace

Ve většině případů má léčba papilomů v oblasti krku příznivou prognózu. Pacienti se jich mohou snadno zbavit, pokud budou dodržovat doporučení lékaře.

V některých případech je naléhavá léčba benigních lézí krku. V opačném případě je osoba vystavena riziku, že bude čelit těmto komplikacím:

 • Poranění kůže způsobené poškozením papilomu;
 • Zánět v důsledku nedostatečné osobní hygieny;
 • Degenerace do maligního nádoru.

Aby se předešlo komplikacím, je nutné pečlivě sledovat stav růstu pokožky, zkuste se jí znovu nedotýkat nebo si ji poranit. V případě poškození papilomu byste měli okamžitě ošetřit ránu antiseptikem a poté se poradit s lékařem.