Přehled metod pro účinné zbavení se papilomů na penisu

Papilomy jsou epidermální virové formace. Oblíbená lokalizace - genitálie, oblast kolem konečníku. Odstranění papilomů na penisu provádí odborník pomocí zařízení nebo farmakoterapie.

navštívit lékaře na výskyt papilomů na penisu

Důvody pro vzhled na penisu

HPV je považován za hlavní příčinu růstu v těle. Oblíbená lokalizace genitálních bradavic je spojena se sexuálním přenosem infekce. Patologie se šíří z nositelů nemoci na zdravé lidi. Papilomavirus prostupuje sliznicemi vnitřních a vnějších pohlavních orgánů. HPV se množí v epiteliálních buňkách za použití normální buněčné DNA a spouští buněčnou proliferaci.

Papilomatózní infekce je asymptomatická. Výrůstky se objevují na intimních místech pod vlivem provokujících faktorů:

 1. Chronická onemocnění v akutním stadiu.
 2. Hormonální poruchy (endokrinní onemocnění, dospívání).
 3. Užívání hormonálních léků - anabolické steroidy a anabolické steroidy.
 4. Stresující situace, hypotermie.
 5. Dermatologické problémy.
 6. Opakování papilomatózní infekce.
 7. Historie pohlavně přenosných chorob.
 8. Častá změna sexuálních partnerů.

U mužů jsou papilomy umístěny na předkožce, hlavě penisu a šourku. Během fyzického kontaktu dochází k mechanickému poškození výrůstků. Je doprovázeno krvácením, intenzivní bolestí.

Včasná diagnostika a léčba onemocnění pomůže vyhnout se komplikacím.

Vlastnosti odstraňování papilomů na penisu

Většina mužů se stydí řešit choulostivý problém specialistovi, snášet nepohodlí při pohlavním styku a močení. Někteří lidé se snaží problém léčit sami doma. Lékaři doporučují, aby se nemoc nevyléčila.

Dnes existuje mnoho metod k odstranění papilomů. Postupy jsou rychlé a bezbolestné. Pokud se pacient bojí odstranit výrůstky na penisu pomocí hardwarových technik, můžete zkusit problém vyřešit pomocí léků. Metody léčby vybírá odborník s přihlédnutím k indikacím a kontraindikacím pro manipulaci.

Boj proti infekci lidským papilomavirem by měl probíhat komplexním způsobem. Hardwarové metody odstraňují vnější znaky. Imunomodulátory, komplexy vitamínů zvyšují obranyschopnost těla.

Laser

Laserové odstranění abnormálních výrůstků na penisu je populární způsob, jak se zbavit vnějších projevů nemoci. Je to bezpečná a netraumatická metoda léčby papilomů.

Chcete-li získat maximální výsledek postupu, měli byste zahájit hypoalergenní dietu za 2 týdny, vzdát se špatných návyků. Neopalujte se na slunci ani v soláriu. Před zahájením procedury je vhodné provést krevní test, test moči a v případě potřeby i další výzkumné metody. Možná budete muset konzultovat urologa, dermatologa.

Procedura se provádí na specializované klinice za 5-10 minut. Nejprve pacient dostane lokální anestezii. Poté lékař zaměří laser na patologickou oblast. Laserové paprsky se páří a odlupují tvorbu. Maximální doba strávená na jednom papilomu je asi minuta. Po zákroku zůstává rána, která je utěsněna sádrou. Ihned po odstranění je pacient propuštěn domů.

Mezi pozitivní vlastnosti laserové kryodestrukce patří:

 1. Nezanechává jizvy, hrubé deformace kůže.
 2. Léčba papilomů na hlavě penisu netrvá dlouho.
 3. Je možné upravit výkon laseru podle tvaru, velikosti a hloubky prvku.
 4. Postup je sterilní, vylučuje infekci jinými infekcemi.
 5. Vhodný k odstranění papilomů v citlivých oblastech (oblast genitálií, na penisu).
 6. Postup nezpůsobuje krvácení.
 7. Neexistuje žádná věková hranice. Vhodné pro starší lidi s různými systémovými chorobami, děti.
 8. Hojení patologické oblasti nastává za 1 týden - nezůstávají jizvy ani hrubé deformace kůže.
odborná konzultace pro papilomy na penisu

Kryodestrukce

Kryochirurgie je obor v medicíně, který je zaměřen na odstranění benigních útvarů kůže a vnitřních orgánů. Růst jakékoli lokalizace je zmrazen pod vlivem kapalného dusíku. Látka způsobuje tvorbu ledových krystalů uvnitř abnormálních buněk. Dehydratace růstu na penisu negativně ovlivňuje molekulární biochemické buněčné procesy. Papilom postupně vysychá a zmizí po 3–7 dnech. Kůže je čistá, bez deformací.

Tato metoda má oproti jiným metodám řadu výhod:

 1. Zaměření kryodestrukce neovlivňuje okolní tkáně. Po zákroku může kolem patologického ložiska zůstat mírný perifokální zánět. Reakce nemá vliv na pohodu pacienta.
 2. Osoba nebude cítit bolest. Pod vlivem kapalného dusíku dochází ke zničení citlivých nervových zakončení.
 3. Postup nemá negativní důsledky. Krvácení, hnisání ran, zánětlivé změny se nevyvíjejí.
 4. Díky vysoké odolnosti krevních cév se mohou i pod vlivem nízkých teplot obnovit do normálního stavu. Nemůžete se bát provést ošetření v blízkosti cév.
 5. Kryodestrukce eliminuje kožní výrůstky na penisu a aktivuje lokální imunitu těla.
 6. Komplikace se objevují jen zřídka.

Kůže v místě kryodestruktivního účinku je zcela obnovena za 1-2 týdny.

Negativní aspekty postupu zahrnují:

 • nevztahuje se na těžko přístupná místa těla;
 • neodstraňuje velké papilomy.

Metoda rádiových vln

Metoda rádiových vln je slibnou náhradou za chirurgickou léčbu. Postup spočívá v vystavení patologického zaměření vysokofrekvenčním rádiovým vlnám. Zahřívají atypické tkáně na penisu na vysoké teploty. Dochází k rozpadu buněk.

Chirurgie rádiovými vlnami má následující pozitivní vlastnosti:

 1. Nezpůsobuje bolest. Vysokofrekvenční vlny srážejí nervová zakončení a zabraňují spasmu svalů. Aby se pacient nemusel obávat možného nepohodlí, podávají se mu lokální anestetika.
 2. Tkáňový řez zaručuje úplnou integritu okolní dermis.
 3. Neexistují žádné bakteriální komplikace. Rádiové vlny vytvářejí v ráně antiseptické podmínky. Léčení probíhá v krátkém časovém období.

Po odstranění nejsou jizvy. Papilom se vyřízne pomocí této metody. Zdravé tkáně nejsou ovlivněny. Na místě bradavice vyrůstá nová nezměněná vrstva kůže.

Ostatní

Chirurgické odstranění kožních výrůstků je osvědčenou a účinnou léčbou. Lékař používá běžný skalpel. Specifická lokalizace papilomu vyžaduje pečlivou a odpovědnou práci chirurga.

Chirurgie se provádí v lokální anestezii. Operační oblast je ošetřena antiseptiky. Lékař vystřihne patologický prvek na penisu.

Mezi pozitivní aspekty chirurgické léčby patří:

 • postup trvá jen málo času;
 • nezpůsobuje popáleniny.

Mezi negativní stránky patří:

 • Nedodržování pravidel asepsy může vést k zánětlivým reakcím v pooperační oblasti. Bakteriální infekce se často spojuje;
 • po operaci existuje vysoká pravděpodobnost zjizvení.

Metody likvidace doma

Podle statistik 50-60% mužů nechodí do zdravotnických zařízení, když najdou výrůstky na penisu. V této situaci mohou pomoci tradiční recepty a léky.

V přírodě existují rostliny, které mají kauterizační účinek. Zbaví se papillomů za pár týdnů. V lékárně si můžete koupit léky, abyste se doma zbavili výrůstků na penisu. Antivirotika, imunomodulační léky, kauterizující masti a krémy - neúplný seznam léků pro boj s genitálními bradavicemi.

Lékárenské přípravky

Přípravky na odstranění papilomů na penisu jsou k dispozici ve formě gelu, roztoku, tablet. Nejvhodnější lék doporučí odborník.

Lidové léky

Šťáva z vlaštovičníku odstraňuje patologické výrůstky. Místo čerstvé bylinky můžete použít domácí mast. Připravuje se ze sušených listů, které se přidávají do jakéhokoli krému a lubrikují papilomy.

Infuze mladého ořechu pomohla mnoha pacientům zbavit se choulostivého problému. K přípravě receptu potřebujete půllitrovou nádobu, ovoce nasekané v mlýnku na maso a petrolej. Naplňte nádobu až do poloviny ořechy. Přidejte petrolej. Léčivá droga by měla stát 3 týdny na tmavém místě. Když je infuze připravena, měli byste výrůstky na penisu několikrát denně promazat.

Staré listy Kalanchoe, aloe mohou být připojeny k papilomům. Pro větší pohodlí jsou připevněny omítkou. Chůze po dobu 4-8 hodin. Doporučuje se mazat jeřábovou šťávou 3-4 r / d.

Prognóza léčby a možné komplikace

Pronikání viru do lidského těla vždy končí chronizací procesu. Nebezpečí stavu spočívá ve vývoji komplikací:

 1. Papilomy často doprovázejí zhoubné nádory. Věda ví o 170 typech virů. Mezi nimi jsou dva typy HPV: vysoké a nízké onkogenní riziko. Infekce prvním typem naznačuje přítomnost onkologie. Typické příznaky zahrnují změnu barvy a tvaru růstu. Velikost nádoru rychle roste.
 2. Po poranění papilomu se může připojit bakteriální infekce. Pus začíná vyčnívat z patologického zaměření. Růst na penisu se stává hyperemickým, deformovaným.
 3. Běžnou komplikací je krvácení. Vyskytuje se v důsledku mechanického poškození a je doprovázen syndromem silné bolesti.