Léčba bradavicových výrůstků lidovými prostředky

Vzhled bradavic na povrchu kůže, sliznic je způsoben virovou infekcí. Existuje mnoho lékařských a chirurgických způsobů léčby této kosmetické vady. Dnes budeme hovořit o příčinách této patologie a jak ji vyléčit sami doma. Jak ukazuje praxe, léčba bradavic lidovými léky má pozitivní výsledek, takže tyto informace budou pro mnohé užitečné.

citronový esenciální olej na bradavice

Důvody rozvoje onemocnění

Důvody pro výskyt papilomů, bradavic a genitálních bradavic na těle a sliznicích mohou být různé:

 • Selhání imunitního systému.
 • Nesprávná strava a hektický životní styl.
 • Vzhled bradavic, genitálních bradavic a papilomů může být způsoben hormonální nerovnováhou.
 • Častý stres a nervové napětí.
 • Systematický příjem léků.
 • Bradavice se mohou objevit v důsledku přítomnosti chronických virových onemocnění.
 • Nezhoubná formace na těle se může objevit v důsledku lidské infekce papilomavirem.

Odstranění bradavic doma

Jakýkoli výrůstek na kůži ve formě bradavice vyžaduje správnou a hloubkovou diagnostiku, protože některé typy bradavicových výrůstků mohou vyvolat rozvoj onkologie. Před samoléčbou tohoto onemocnění byste se měli poradit se svým lékařem. Ne vždy lidové léky na bradavice pomáhají zbavit se tohoto problému jednou provždy, mohou dokonce poškodit. Přesto existuje několik účinných domácích prostředků na bradavice, o kterých budeme podrobně diskutovat.

Odstranění bradavic, papilomů s lidovými léky je možné pomocí samostatně připravených produktů a speciálních léků.

borovicový esenciální olej na bradavice

Domácí přípravky

Mezi nejběžnější tradiční léky na bradavice patří octová esence, esenciální oleje a formulace česnekového extraktu. Tyto složky jsou součástí mnoha léků. Jedná se o antiseptika, která mají antivirový účinek a pomáhají rychle se zbavit tohoto problému:

 • Citronový olej nebo borovicový olej. Pravidelnou aplikací těchto látek lze bradavici rychle zredukovat. Kromě toho tyto fondy vylučují riziko relapsu.
 • Pačuliový olej se aplikuje na baktericidní náplast, poté se každý den aplikuje na novotvar bradavice, dokud růst úplně nezmizí.
 • Jak odstranit bradavici pomocí extraktu z čajovníku, eukalyptu nebo túje. Agent se vtírá do infikované oblasti několikrát denně po dobu jednoho měsíce.
 • Ricinový olej kombinovaný s jedlou sodou je tradiční domácí příprava. Obě složky míchejte, dokud nevznikne hustá kaše a výsledný produkt naneste na postižené místo. Při každodenním používání je výsledek vidět do týdne.

Jak odstranit bradavice lidovými léky pomocí bylinných infuzí? Tyto recepty na bradavice jsou velmi jednoduché na přípravu a docela účinné.

Infuze na bázi celandinu je účinným prostředkem, pomocí kterého můžete rychle a bezbolestně odstranit bradavice a papilomy. Takový lék lze zakoupit v jakékoli lékárně. Místa infekce můžete otřít čerstvou rostlinnou šťávou. Tento lék je zvláště účinný ve směsi s pampeliškovou šťávou, měsíčkem a esenciálním olejem z čajovníku.

Jak odstranit bradavici doma pomocí tinktury z citronové kůry. K přípravě takového produktu budete potřebovat rozdrcenou kůži ze dvou citronů. Strouhaná hmota se nalije octem, nádoba se těsně uzavře nylonovým víkem a umístí se na týden na tmavé a chladné místo. Po uplynutí této doby se hotová infuze filtruje a místa infekce se třikrát denně otírají. Tento domácí léčivý přípravek vám pomůže rychle se zbavit nezhoubného kosmetického defektu.

citronová kůra na bradavice

Tinktura z pelyňku. 50 g suché trávy se nalije sklenicí vroucí vody, trvá dvě hodiny, poté se filtruje a navlhčuje postižená místa několikrát denně, každý den, dokud výrůstky nevyschnou.

Bradavice můžete odstranit jinou domácí metodou – dužinou švestek namočenou ve fyziologickém roztoku. 15 g soli je třeba rozpustit ve sklenici teplé vařené vody, poté do tohoto roztoku přidat 15 g octa a švestky bez kůže a kostí. Trvejte na tom dvě hodiny. Odstraňte dužinu, rozmačkejte na kaši a naneste na problémovou oblast. Kašovitá hmota se zafixuje náplastí a nechá se přes noc. Taková léčba lidovými léky doma je velmi účinná a do deseti dnů po pravidelném používání bude výsledek viditelný.

Jak se léčí plantární bradavice? Zbavit se tohoto typu bradavic vyžaduje trpělivost a trochu času, ale výsledky stojí za to. Nejprve musíte problémové oblasti napařit v horkém roztoku mýdla a sody.

Nasáklé postižené místo je nutné opatrně seškrábnout, poté důkladně setřít a na toto místo nanést vrstvu syrového masa. Vše zabalte do plastu nebo pásky a nechte tři dny působit.

Poté odstraňte obvaz, udělejte další horkou koupel nohou s jedlou sodou a mýdlem. Po napaření by se měl nános oddělit. Tradiční metody léčby velkých bradavic vyžadují opakované odpařování a převazování.

Jak se zbavit bradavic s lidovými prostředky pomocí octa? K přípravě dobré a účinné látky z papilomů potřebujete kyselinu octovou, mouku a pár kapek vody. Smíchejte všechny přísady tak, aby se získala homogenní kaše. Udělejte v náplasti podélný řez, přibližně velikosti nánosu, přilepte na postižené místo. Náplast je nezbytná pro ochranu zdravé kůže před popáleninami. Připravený přípravek naneste na bradavici a nechte několik hodin působit. Tato manipulace se musí provádět dvakrát denně, každý den, dokud není růst zcela suchý nebo oddělený.

Bradavice se zbavíte obyčejným octem. Naberte hmotu do pipety a kapejte pravidelně dvakrát denně – ráno a večer.

Cibule a ocet poskytují dobrý výsledek při léčbě bradavicových výrůstků. Smíchejte cibulovou šťávu s octem v poměru 2: 1. Nalijte směs do hrnce a nechte deset minut na mírném ohni. Výsledná směs je ošetřena lézemi třikrát denně.

soda a mýdlo na bradavice

Česnek k odstranění papilomů

Tradiční metody odstraňování bradavic česnekem jsou velmi oblíbené. Protože česnek má nejen antiseptický, ale i antivirový účinek. Nabízíme vám nejlepší lidové recepty z tohoto produktu:

 • Nastrouhejte stroužek česneku na jemném struhadle a kaši naneste na vzrostlý porost. Tento postup je nutné provádět denně, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku.
 • Smíchejte kaši z jednoho česnekového zubu se změklým kouskem másla. Růst namažte výslednou mastí a utěsněte baktericidní náplastí.
 • Česnek nastrouháme, smícháme s 1 lžičkou octové esence, přidáme 1/2 lžičky mouky a dobře promícháme. Naneste kaši na postižené místo a pevně ji zabalte do hadříku. Tento postup je nutné provádět dvakrát denně.

Bradavice můžete odstranit lidovými prostředky u dětí s ledem. Kousek je zabalen do gázy a aplikován na růst. Po několika takových postupech papilomy zmizí.

Můžete také přiložit kousek banánové slupky na vnitřek postižené oblasti na několik hodin. Tuto manipulaci je nutné provádět několikrát denně každý den.

Aby bylo odstranění bradavic lidovými léky účinné, bude vyžadováno přísné dodržování výše uvedených receptů a pravidelné používání připravených lidových léků.

náplast na bradavice

Medikamentózní terapie doma

Zvláště účinné jsou tradiční léky na bradavice a papilomy v kombinaci s hotovými léky.

Moderní dermatologie nabízí řadu antivirových, antiseptických ošetření bradavic na těle a sliznicích.

Bradavice můžete snížit pomocí léků:

 • Kyselina salicylová odstraňuje běžné a plantární bradavice.
 • Antiseptikum, jehož úkolem je zmrazit infikované oblasti chladivem.
 • Lék skládající se z několika kyselin, pod jejichž vlivem bradavice rychle mizí.
 • Produkty vlaštovičník odstraňují všechny bradavice jakéhokoli typu. Před použitím je nutné poradit se s lékařem.

Všechny prostředky musí být použity přísně podle zadaných pokynů. Léčba určitými léky je kontraindikována u dětí a lidí, kteří jsou alergičtí na složky, které je tvoří.

Bradavice, tradiční medicína na jejich odstranění, je jedním z nejúčinnějších řešení tohoto problému doma.