Příznaky a léčba penilních bradavic

Zástupci silnějšího pohlaví zpanikaří, když objeví a pokusí se léčit bradavice na penisu sami. Kromě toho, že výrůstky působí neesteticky, mohou ještě způsobit spoustu dalších problémů. Nejčastěji nejsou kondylomy, které vznikly v oblasti genitálií, nebezpečné, ale to neznamená, že by vývoj patologie měl zůstat bez pozornosti. Každý sebeúcty muž by měl vědět, jak v případě potřeby odstranit bradavici.

nepohodlí v tříslech s bradavicemi na penisu

Příčiny výskytu bradavic v oblasti třísel

Hlavním důvodem vzniku bradavic je lidský papilomavirus, který je schopen vstoupit do těla a zůstat tam až do určitého bodu. Nejčastějším impulsem pro progresi dormantního viru je snížení imunity. Odborníci však také identifikují další důvody pro výskyt nepříjemných výrůstků, včetně:

 • nedodržování etiky sexuálního života;
 • porušení pravidel osobní hygieny;
 • exacerbace chronických onemocnění;
 • přítomnost mikrotraumat na penisu;
 • vydržet silný stres;
 • porušení imunitních funkcí.

Vzhled výrůstků na penisu je možný v každodenním životě, virus může proniknout dovnitř traumatem. Je dokázáno, že bakterie mohou v inkubační době setrvávat roky, takže si člověk nákazy nemusí být vědom. Zvláště opatrní byste měli být při návštěvě veřejných míst, jako jsou sauny, vany a bazény.

Jak rozpoznat příznaky výrůstků?

Každý muž by měl být schopen rozlišit bradavice na penisu od jiných novotvarů. Je důležité si uvědomit, že vývoj onemocnění přímo závisí na vlastnostech organismu, a proto pro mnohé probíhá bez živých příznaků. Nejčastěji, když se na penisu objeví bradavice, muž může pozorovat následující příznaky:

 • pocit svědění v oblasti, kde růst začíná;
 • vzhled malých trhlin;
 • zarudnutí na kůži;
 • pálení a bolestivost.
bradavice na penisu

Nepříjemné pocity mohou vznikat i mizet, proto těmto změnám muži nepřikládají velký význam. Existují případy, kdy detekce nastane v době, kdy již dochází k nahromadění viditelnému pouhým okem. V zásadě se těsnění vyznačuje bílým, tělovým nebo narůžovělým odstínem, který dobře splyne s pokožkou.

Pokud jde o tvar a velikost, bradavice na penisu mohou mít velikost od milimetru do několika centimetrů. Kromě toho mohou být výrůstky lokalizovány jak jednotlivě, tak i vzájemně kombinované. Měli byste si být vědomi toho, že tvar bude záviset na odrůdě, kterých je mnoho. Vzhledově mohou být ploché, špičaté, kulaté, vnitřní atd.

Oblíbená místa viru jsou: hlava penisu, vnitřní povrch předkožky a uzdička. Někdy se bradavice nachází ve varlatech nebo řiti. Pokud nepodniknete žádné kroky, brzy se povrch nahromadění bude podobat květáku a kolem se začnou objevovat „děti".

Jaké je nebezpečí genitálních bradavic na intimních místech?

Penilní bradavice se mohou lišit tvarem a vzhledem, ale kterákoli z nich může představovat zdravotní hrozbu. Obvykle se považuje za nezhoubné výrůstky, které však vlivem určitých faktorů mohou degenerovat do onkologických útvarů, proto je důležité, aby byla léčba včasná.

Pro některé muže může být průběh onemocnění obzvlášť nepříjemný. Komplikace nastávají, když:

 • na penisu jsou bradavice umístěny ve skupinách;
 • vady způsobují nepříjemnosti během intimity;
 • výrůstky při poranění krvácejí.

V případě neopatrného pohybu můžete chytit novotvar a pak to začne hodně bolet. Kromě toho existuje další riziko infekce, protože bakterie se mohou dostat do rány a vést k rozpadu tkáně.

Co dělat, když se na genitáliích objeví bradavice?

Pokud si všimnete výskytu bradavic na penisu, měli byste okamžitě přijmout vhodná opatření. Nejprve musíte neustále sledovat změnu výrůstků, v případě aktivní progrese - vyhledejte pomoc lékaře.

Je důležité vědět, že malé novotvary mohou zůstat v klidu po dlouhou dobu, aniž by se jakkoli změnily. Ale jsou také schopny aktivně růst a expandovat v krátkém čase. Jednotlivé případy ukazují, že bradavice mají tendenci k sebedestrukci, ale neměli byste spoléhat na štěstí, protože na něm závisí zdraví.

odstranění bradavic na penisu

Abyste pochopili, jak se zbavit bradavic bez poškození zdraví, musíte navštívit ordinaci specialisty. Po kontrole vám sdělí nejvýhodnější možnosti odstranění. Naštěstí moderní medicína umožňuje rychle a snadno odstranit nežádoucí tvorbu na žaludu penisu.

Klinické metody zahrnují následující možnosti:

 1. Kryodestrukce. Znamená vystavení kapalnému dusíku, který zahajuje proces destrukce tkáně s přítomností viru. Procedura je bezbolestná, zabere málo času a je účinná.
 2. Expozice laserem. Odstranění bradavic se provádí pomocí speciálního laseru, jehož paprsky spálí růst. Je vyžadováno anestetikum. Nevýhodou je, že po provedení může zůstat malá jizva.
 3. Elektrokoagulace. Tato metoda využívá speciální zařízení s vysokými teplotami. Tím, že pronikne do požadované hloubky, odstraní bradavici z kořene a zabrání následnému rozvoji. Po chvíli se na postiženém místě vytvoří krusta, která postupně zmizí.

Samozřejmě, nejprve vám odborník poradí, jak se zbavit genitálních bradavic speciální mastí, jejíž působení je zaměřeno na omezení šíření viru v těle. Léky jsou vybírány individuálně, s přihlédnutím k nesnášenlivosti léků a možnosti alergických reakcí.

Je důležité si uvědomit, že na penisu jsou nervová zakončení a jemná tkáň, proto se nedoporučuje léčit bradavice lidovými metodami.

Jedna věc je, pokud se výsledek ukáže jako neúčinný, a druhá věc má vážné důsledky. Léčba může být předepsána pouze lékařem, takže konzultace je povinným postupem. Metody budou stanoveny v závislosti na vývoji situace. Radikálnější metody se používají při selhání lokální léčby.

Preventivní opatření

Bohužel je nemožné vyléčit tento virus navždy, ale existují preventivní opatření, která vám pomohou chránit se před formacemi bradavic. Pro bezpečnost zdraví mužů se doporučuje dodržovat tato pravidla:

 • používat antikoncepci během pohlavního styku;
 • vyhnout se příležitostným erotickým vztahům;
 • vést aktivní životní styl, posilovat imunitu;
 • upravit stravu, obohatit ji o vitamíny;
 • dodržovat pravidla osobní hygieny;
 • nepoužívejte předměty osobní hygieny jiných osob (holicí strojky, ručníky, mýdlové doplňky).

Pro sledování zdravotního stavu mužů se doporučuje několikrát ročně navštívit urologa. Pokud člověk neví, jak zacházet s bradavicemi, pak je třeba se poradit s odborníkem a nestydět se za svůj problém. V opačném případě povede ignorování k nevratným důsledkům.