Celandine z papilomů

Papilomy jsou benigní novotvary kůže a sliznic, které jsou infekčního původu (způsobené lidským papilomavirem, HPV, papilomavirem). Vlaštovičník na papilomy se používá jako jeden ze základních široce dostupných, a hlavně účinných prostředků.

Chemické složení rostliny vysvětluje terapeutický účinek:

 • alkaloidy (chelidonin, homohelidonin, chelerythrin, sanguinarin) - jedovaté látky;
 • organické kyseliny (jablečná, citrónová, jantarová, askorbová);
 • flavonoidy;
 • pryskyřičné látky;
 • oleje.

Mechanismus účinku celandinu je lokální kauterizační účinek.

celandinová bylina z papilomů

Lékové formy

Formy produktů na bázi celandinu:

 • tužka;
 • řešení;
 • krém;
 • mast;
 • výpis;
 • máslo.

Novotvary na kůži můžete odstranit domácími produkty (džus z celandinu, odvar, infuze). V závislosti na lokalizaci papilomů (obličej, končetiny, trup) se papilomy odstraňují celandinem v různých formách.

Alkoholový roztok (tinktura)

Alkoholová tinktura je k dostání již hotová v lékárnách. Používejte opatrně během těhotenství a kojení.

Jedná se o kapalinu obsahující alkohol získanou na základě léčivé rostliny, která vypálí patologické ohnisko. Kromě toho, že zajišťuje moxování tkání, působí protizánětlivě. Způsob aplikace: čistěte povrch formací 1-2krát denně. Můžete použít gázu nebo vatový tampon namočený v roztoku.

Alkoholový nálev si můžete připravit sami takto:

 1. Vezměte 3 polévkové lžíce. l. sušinu rostliny a naplňte je 200 ml alkoholu (je přípustné použít 40 a 70 %). Trvejte 14 dní na tmavém místě.
 2. Vezměte několik stonků rostliny a zalijte je 150 ml alkoholu. Trvejte na tmavém místě asi 10 dní.

Oba fondy se používají bodově, s výjimkou okolní tkáně.

Odvar a nálev

Lidové prostředky na vodní bázi, takže nezpůsobují popáleniny. Připravené doma podle následujících receptů:

 1. Vezměte 2 polévkové lžíce. l. osušte rostlinu a zalijte 300 ml vody. Přiveďte k varu a stáhněte z ohně. Použijte po úplném vychladnutí. Aplikujte jako aplikaci na postižené místo 2-3x denně.
 2. Vezměte 2 polévkové lžíce. l. celandine, 2 lžičkyměsíčku a zalijeme 200 ml vody. Vařte 20 minut. Aplikujte na otření papilomů a bradavic po dobu 2 týdnů.

Alkalický roztok

Na rozdíl od názvu nemá nic společného s rostlinou samotnou, ale účinně kauterizuje tkáň růstu. Průhledný kapalný roztok koncentrovaných alkálií (hydroxidu draselného a sodného), který v krátké době odstraňuje léze. K dispozici také jako topická kauterizační tužka.

Mechanismus účinku je založen na denaturaci ohniska a nekrotizaci tkáně. Vyžaduje extrémně opatrné zacházení, protože může popálit zdravou tkáň. Aplikujte bodově (kapka se nanese na topeniště a rovnoměrně se rozdělí špachtlí po povrchu). Aby se snížilo riziko poranění okolních tkání, je nutné mazat oblast kolem patologického ložiska jakýmkoli mastným krémem. Útvary s malým průměrem je možné odstranit jednou aplikací, u velkých je obvykle potřeba 2-3krát. Kontrola po 7-10 dnech (hojící se povrch rány bez známek patologické tkáně). Nepoužívá se u dětí a těhotných žen, stejně jako na sliznicích kvůli vysokému traumatu. Možné komplikace:

 • jizvivé změny v tkáních - vznikají při zpracování rozsáhlých kožních útvarů (povrch rány se stahuje sekundárním nebo terciárním napětím), jizvy jsou častěji normotrofní nebo hypertrofické (někdy se tvoří keloid);
 • chemické popáleniny - s výrazným zarudnutím a ostrou bolestí v ošetřované oblasti musíte okamžitě opláchnout ohnisko tekoucí vodou.

V případě potřeby (např. recidivující forma onemocnění) můžete předložené prostředky znovu použít s odstupem 1 měsíce.

Mast a krém

Droga Charakteristický
Mast Obsahuje alkoholový extrakt z vlaštovičníku, působí mírně. Vhodné pouze pro léčbu jednotlivých lézí malého průměru. Natírejte 2-4x denně tenkou vrstvou na postižené místo. Kurz trvá od 21 do 31 dnů. Nedoporučuje se těhotným ženám.
Krém Kompozice obsahuje extrakt z celandinu. Ve srovnání s mastí má lehčí texturu a slabší hojivý účinek. Nevhodné pro léze velkého průměru. Používá se dlouhodobě po dobu několika měsíců.

Tyto formy léků mají mírný, slabě výrazný účinek, proto se doporučuje používat je současně s jinými metodami léčby (například kryodestrukce).

Šťáva, extrakt a balzám

K léčbě můžete také použít následující formy přípravků na bázi celandinu:

Droga Charakteristický
Čerstvý džus Utrhněte stonku trávy a vypalte ohniště se šťávou, která vytekla. Počet procedur se liší v závislosti na průměru nahromadění (2-6krát denně). Délka léčby je 1 měsíc.
Výpis Extrakt z rostliny s maximální koncentrací léčivých látek. Prodává se v lékárnách (průměrná cena - od 40 rublů), ale můžete si to vařit sami. Lék se aplikuje ve formě aplikací na postižené místo 2-3krát denně. Chcete-li připravit domácí lék, budete muset jemně nasekat několik rostlin spolu s kořeny, stonky a listy, nasekat, vymačkat a uchovávat výslednou šťávu ve skleněné nádobě v chladničce po dobu 2 dnů. Před použitím by měla být šťáva zředěna alkoholem (2: 1). Aplikujte na formace 2-4krát denně.
Balzám Balzám, který se připravuje z esenciálního oleje z vlaštovičníku horského. Aplikuje se pomocí aplikátoru na postižené místo, 1 kapka denně. Mírné riziko popálení v důsledku přítomnosti alkoholu. Průběh procedur je 5-7 dní. Nepoužívat u dětí do 5 let a těhotných žen. Nepoužívat na sliznice.

Pokud jde o účinnost, domácí a lékárenské prostředky se výrazně neliší (každý z nich má dobré recenze).

Máslo

Pro uchování rostlinné šťávy na zimu se smíchá s glycerinem nebo vazelínou (získá se druh oleje). Pro tento produkt můžete také použít olivový olej (nalijte 2-4 polévkové lžíce. L. Rostliny 150-300 ml oleje). Zpočátku se směs vyluhuje na slunci po dobu 2 týdnů a poté se skladuje na tmavém místě po celou zimu. Lze jej aplikovat na všechny kategorie obyvatel. Přiložte hadřík namočený v oleji na postižené místo na 12 hodin. Takto by se mělo zacházet po dobu 2 týdnů.

Rada lékaře

Chcete-li účinně odstranit papilomy s celandinem, musíte dodržovat některá obecná doporučení:

 1. Přísné dodržování pokynů pro použití celandinu z papilomů v jakékoli formě léku. Zvláště důležité pro alkoholové tinktury a alkálie (přípravek aplikujte správně, aby nedošlo k popálení zdravé pokožky).
 2. Dodržování časových rámců. Průběh léčby celandinem je poměrně dlouhý a pokud je lék přerušen, nemusí dojít k žádnému výsledku.
 3. Integrovaný přístup k odstranění formací poskytuje nejlepší účinek pro více papilomů (současné použití finančních prostředků na lokální terapii). Proti papilomatóze lze použít kombinaci lokálních a systémových prostředků. Uvnitř se berou léky z interferonových skupin na udržení imunitního systému (pijí se současně s lokální léčbou).
 4. Alergický test u osob náchylných k alergiím před použitím přípravku (s výjimkou kauterizačních léků), pomáhá vyhnout se závažným alergickým reakcím. Malé množství léčiva se aplikuje na kůži a sleduje se po dobu 3-5 minut na možné změny. Pokud se objeví zarudnutí, otok nebo svědění, není lék pro tohoto pacienta vhodný.

Přípravky na bázi celandinu se nedoporučují k léčbě papilomů na sliznicích a anogenitálních papilomů - nebude možné odstranit novotvary a riziko komplikací je v tomto případě velmi vysoké.

Před použitím jakýchkoli léků je nutná konzultace s odborníkem (dermatovenerologem).