Jak se trvale zbavit papilomů doma

Papilomy - benigní novotvary se objevují na kůži nebo sliznicích člověka na pozadí oslabené imunity. Onemocnění má virovou povahu a je způsobeno lidským papilomavirem (HPV), který parazituje v krvi poloviny světové populace. Často nosiči patogenu nevědí o jeho přítomnosti, dokud se neprojeví.

S oslabením imunity se na kůži objeví nebolestivý výrůstek na tenké noze, ne jako krtek. Měkké výrůstky, různé barvy a tvaru, se rády nacházejí v kožních záhybech a vlhkých místech.

Papilomavirus parazituje uvnitř těla a má vnější projevy na povrchu kůže nebo sliznic v podobě jednoduchých nebo vícenásobných drsných výběžků, které neobtěžují nepříjemnými pocity, ale způsobují estetické nepohodlí.

Názor lékařů na nejúčinnější metody léčby bradavic a papilomů

Je nutné se zbavit bradavic, protože kromě vnějšího nepohodlí jsou zdrojem infekce pro osoby blízké pacientovi. Pokud onemocnění postihuje několik lidí v rodině, je lepší provádět léčbu současně, aby se zabránilo opětovné infekci.

Obecné zásady léčby papilomů:

 • ošetření postižených oblastí mastmi, gely, antivirovými krémy;
 • lokální použití protizánětlivých léků;
 • použití imunomodulačních činidel.

Dobré výsledky lze dosáhnout použitím tradičních i lidových prostředků k léčbě.

Na fóru bylo zveřejněno mnoho tipů, jak se rychle vyrovnat s nepříjemnými vnějšími projevy nemoci doma, vlastními silami. Článek obsahuje nejoblíbenější metody.

Důležité! Pokud je papilom tmavý nebo červený, bolí nebo krvácí, měli byste okamžitě kontaktovat nemocnici. Samoléčení je v tomto případě nepřijatelné. To může vést k vážným následkům.

bylinky pro léčbu papilomů

Přírodní prostředky pro odstranění papilomů na krku a jiných částech těla doma

Vzhledem k obecné povaze onemocnění by léčba měla být také zaměřena na mobilizaci obranyschopnosti těla a eliminaci vnějších příznaků onemocnění, to znamená, že terapie bude účinnější, pokud zkombinujete prostředky pro vnější a vnitřní použití současně. .

S těžkou papilomatózou postihující velké oblasti lékaři doporučují uchýlit se k oficiální medicíně a hardwaru nebo chirurgickým technikám pro odstranění výrůstků. Ale v případech vzácných, jednotlivých novotvarů není pro pacienta obtížné vyrovnat se s problémem sám a aplikovat léčbu doma, metody osvědčené po staletí.

Důležité! Samoléčbu se doporučuje zahájit po konzultaci s lékařem, aby se včas zaznamenala maligní transformace novotvaru.

Bramborová šťáva

Dokonale mobilizuje obranyschopnost organismu. Musíte pít čerstvě připravenou šťávu 100 ml krátce před jídlem, dvakrát denně.

Jedním z těchto účinných, imunomodulačních prostředků je vnitřní užívání tinktury z plodů maklury, jejíž vlastní příprava není náročná.

Maclura

Dobrého výsledku se dosáhne při ošetření tinkturou z plodů maklury. Vypadá jako jablko s vrásčitou slupkou. Oranžová barva označuje zralost ovoce. V tomto období je nasycena maximálním množstvím živin.

Příprava tinktury: zralé ovoce nakrájejte a zalijte 0, 5 litrem vodky. Uchovávejte na tmavém místě po dobu 2 týdnů a můžete zahájit léčbu podle schématu.

Léčebný režim:

 1. První týden - rozpusťte 3 kapky tinktury v 1 sklenici vody a užívejte denně, 1x denně.
 2. Druhý týden - vezměte stejné množství prostředků dvakrát denně.
 3. Třetí týden - počet recepcí za den se zvyšuje na tři.
 4. Potom se každý druhý den přidá jedna kapka, dokud se jejich počet nerovná sedmi.
 5. Poté se také postupně každý druhý den počet kapek snižuje na tři.

Délka léčby je obvykle asi tři měsíce. Tato doba stačí k tomu, aby novotvary úplně zmizely.

Kromě toho náprava obnovuje imunitu a posiluje stěny krevních cév.

V případě nežádoucích účinků - závratě, nevolnosti nebo zvracení je třeba léčbu přerušit.

Důležité! Papilomy svažte nití a počkejte, až samy odpadnou! To je plné vážných následků.

Pro boj s vnějšími projevy patogenu můžete použít dostupné a snadno použitelné přírodní prostředky.

česnek k odstranění papilomů

Česnek

 • rozdrťte česnek do stavu kaše;
 • smíchejte 1 díl kaše se 2 díly tučné smetany;
 • namažte postiženou oblast krku nebo jiné části těla směsí. Uzavřete lepicí náplastí na 3 hodiny. Poté opláchněte vodou.

Účinky česneku by se měly projevit po 3 týdnech.

Vlaštovičník

Známý způsob odstraňování různých bradavic po dlouhou dobu. K tomu se používá šťáva vylučovaná z rozbité větve rostliny. Potřebují papilomy opakovaně namočit po celý den. A po chvíli nános zmizí.

Vejce

Papilomy můžete odstranit pomocí kuřecího vaječného bílku. Je nutné mazat oblasti pokožky postižené výrůstky, stát několik hodin a poté opláchnout vodou. V důsledku pravidelného používání dochází k hojení.

Prášek z vaječných skořápek

 • omyjte skořápku kuřecích vajec a zahřejte v troubě;
 • rozemlete na prášek pohodlným způsobem;
 • zakryjte výrůstky práškem, zajistěte lepicí omítkou. Udržujte obvaz po dobu 3 dnů;
 • po uplynutí stanovené doby vyměňte za nový obklad.

Důležité! Kuřecí protein a vaječné skořápky obsahují komplex nezbytných látek pro boj proti papilomům.

Ricinový olej

Kyselina nacházející se v ricinovém oleji má škodlivý účinek na různé typy papilomů. Pokud je budete často mazat olejem, po chvíli zmizí.

Ořechová mast

Účinný prostředek. K přípravě směsi potřebujete:

 • naplňte litrovou nádobu do 2/3 nasekanými zelenými vlašskými ořechy;
 • doplňte petrolejem;
 • nádobu pevně uzavřete a nechte 21 dní;
 • vetřete do novotvarů, dokud se povrch kůže zcela nevyčistí.

Pampeliška kolínská

Čerstvé květy pampelišky, pomeranč, vložíme do misky, nejlépe skleněné, zalijeme kolínskou nebo vodkou. Uchovávejte na tmavém místě po dobu 3 týdnů. S výslednou tinkturou ošetřete výrůstky 3 až 4krát během dne, dokud se pokožka zcela nevyčistí.

Zelí

K léčbě je dobrá i šťáva z čerstvého zelí. Pokud to prostor dovolí, musíte navlhčit malý kousek látky vyrobené z přírodního materiálu šťávou a přes noc vytvořit komprese a zajistit ji lepicí omítkou.

med a propolis z papilomů

Čerstvé šťávy z pelyňku nebo horského popela

Vynikající přírodní lék. S džusy je třeba otřít bradavice 5 až 10krát denně.

Způsoby, jak odstranit papilomy na obličeji doma

Nejnepříjemnější je, když se na kůži obličeje objeví bradavičnaté výrůstky. Jednotlivé výrůstky můžete odstranit doma pomocí speciálních léků nebo pomocí tradičních metod.

Než budete pokračovat v postupu odstranění, musíte:

 • omezit kontakt s vodou;
 • nevystavujte pokožku ultrafialovému záření;
 • vyloučit návštěvu bazénu, sauny.

Kromě výše uvedených metod se s papilomy na obličeji dobře dají následující terapeutické masky založené na přírodních složkách:

 1. Vezměte celandin, smrkové jehly a brambory ve stejných poměrech. Nalijte směs alkoholem nebo vodkou, nechte dva týdny. Namažte bradavici roztokem několikrát denně. Pokaždé to musí být provedeno alespoň třikrát s přestávkami 2 - 3 minuty.
 2. Použití pracího mýdla. Několikrát denně potírejte problémové oblasti mýdlem a vodou.
 3. Maska s moukou a octem. Z těchto složek vypracujte těsto, srolujte jej do koule a použijte ve formě komprese, zajistěte lepicí páskou na několik hodin.
 4. Amoniak. Vytvořte obklad, zajistěte lepicí náplastí.

Takové masky nezanechávají pigmentaci a jizvy na obličeji. Je nutné provádět procedury s lidovými léky denně nebo každý druhý den. Asi po měsíci se výrůstky zmenší a brzy úplně zmizí.

Vlastnosti odstraňování papilomů v tříslech doma

V oblasti třísel se papilomy nacházejí především v dospělosti, velmi vzácně v dětství. To je způsobeno skutečností, že infekce se vyskytuje častěji během pohlavního styku.

Oblíbenými lokalizačními místy jsou vnější a vnitřní pohlavní orgány nebo anální oblast.

Když se papilomy objeví v intimní oblasti, mnozí se jich snaží zbavit sami, ale takový zásah bez konzultace s lékařem může způsobit více škody než užitku.

Důležité! Léčba v takové situaci je přípustná pouze tehdy, jsou-li nalezeny jednotlivé formace.

Nejoblíbenější jsou: jódové přípravky, celandinová šťáva, cibule nebo česnek.

Je však třeba pamatovat na kontraindikace použití těchto prostředků.

 • Suplementace jódem může způsobit narušení štítné žlázy.
 • Šťáva z vlaštovičníku na takovém místě může vyvolat popálení okolních tkání.

Je lepší použít česnekovou nebo cibulovou šťávu, jsou jemnější.

Ricinový olej, peroxid vodíku nebo roztok jedlé sody jsou neúčinné.

Důležité! Oba partneři by měli být léčeni současně.

papilom na těle, jak se zbavit

Obecné závěry o léčbě papilomů na těle doma

Papilomy se mohou objevit na různých částech těla - na kůži a sliznicích, dokonce i v ústech nebo rtech. Na takových místech přinášejí novotvary pacientovi zvláštní nepohodlí. Zasahují do mluvení a jídla. Stejně jako v jiných případech lze malé, jednotlivé výrůstky řešit doma kombinací lékárenských léků s výše uvedenými lidovými léky.

Důležité! Pokud se po několika úspěšných pokusech zbavit papilomů samy o sobě, po chvíli se znovu objeví - to je důležitý důvod pro naléhavé odvolání k lékařské instituci.