Léky na bradavice v lékárně. Pomoc při výběru

přípravky na bradavice

Ani jeden člověk není imunní vůči výskytu bradavic. To je důvodem obecného zájmu o to, jaký lék pomůže vyřešit tento, zpočátku pouze kosmetický problém. Existuje obrovské množství lidových metod, jak se zbavit nenáviděných výrůstků, ale stále je lepší dát přednost osvědčeným a bezpečným lékárenským produktům.

V lékárnách je prezentována široká škála přípravků na bradavice. Každý si může vybrat nejvhodnější nástroj podle svých požadavků a možností.

Skupiny léků proti bradavicím: farmaceutické výrobky

Všechny léky jsou rozděleny do skupin. Většina léků je navržena tak, aby zcela odstranila novotvary z kůže. V souladu s tím nezničí virus, který vyvolal výskyt výrůstků, ale pouze odstraňují hlavní vizuální projevy ve formě bradavic a papilomů. Díky tomu není nikdo imunní vůči opětovnému výskytu těchto výrůstků na stejné nebo jiné části těla.

léky na bradavice

Aby se tyto novotvary již nikdy neobjevily, nebude stačit pouze jejich odstranění. Je zapotřebí celý terapeutický kurz, který je zaměřen na posílení imunitního systému a normalizaci fungování nervového systému. Tyto fondy jsou jmenovány výhradně odborníkem.

K dnešnímu dni si můžete v lékárně zakoupit všechny druhy léků na bradavice a papilomy. Jsou rozděleny do skupin v závislosti na formě uvolnění:

 • Řešení;
 • Krém a mast;
 • Tablety;
 • Gel:
 • Máslo;
 • Náplast;
 • Lékařská tužka;
 • Kryopreparáty.

Každý nástroj má řadu výhod a nevýhod. Před nákupem je vhodné si je pečlivě přečíst.

Řešení

Použití léků v této skupině vyžaduje dodržování bezpečnostních opatření, protože mnoho z nich má kauterizační účinek a může poškodit blízké tkáně.

Ve většině případů stačí k odstranění malých výrůstků pouze jeden postup. Pokud jsou bradavice velké, bude k jejich odstranění zapotřebí několik takových manipulací. Důrazně se nedoporučuje používat tyto produkty k odstranění novotvarů na jemné dětské pokožce.

Důležité!

Bez ohledu na to, jaký žíravý roztok byl zvolen, před aplikací produktu musí být okolní tkáně ošetřeny dostatečně mastným krémem nebo vazelínou.

Krémy a masti

Nejčastěji se uchýlí k užívání léků této skupiny, které zabraňují šíření virů a ničí je. Prostředky se aplikují na bradavici třikrát denně po celý měsíc. Pokud jsou výrůstky staré, může být trvání terapie delší.

omítky

Nejběžnějším lékem v této skupině je kukuřičná náplast. Aktivními složkami tohoto produktu jsou síra a kyselina salicylová. Sádra se dobře vyrovná s odstraňováním bradavic, stejně jako suchých kuřích ok a kuřích ok. S jeho pomocí jsou keratinizované oblasti změkčeny a odmítnuty. Kromě toho má lék také antiseptický účinek. Aplikuje se podle následujícího schématu:

 • Je nutné odříznout malý kousek náplasti, jasně odpovídající velikosti růstu;
 • Nalepte náplast přímo na samotnou bradavici;
 • Po dvou dnech musí být náplast odstraněna, kůže by měla být napařena a odstraněny změkčené tkáně;
 • Terapie trvá až do úplného vyléčení.

Kryopreparáty

Jedná se o moderní lék na bradavice. S ním můžete odstranit nejen běžné bradavice, ale zmrazením i plantární bradavice. Včetně aplikátorů. Díky nim se manipulace provádějí co nejsnadněji, přípravek se dostane přesně na ošetřovanou oblast.

Po zákroku se na ošetřované ploše objeví puchýř, který asi po pár týdnech zmizí. Při odstraňování velkých a starých výrůstků budete potřebovat několik procedur, interval mezi nimi by měl být 14 dní.

Lék nemá prakticky žádné kontraindikace, díky čemuž je předepisován dětem starším čtyř let, těhotným ženám a dokonce i lidem trpícím cukrovkou.

Musíte si koupit lék na bradavice v lékárně, a ne na spontánních trzích nebo na jednostránkových stránkách. Pouze v tomto případě mohou být všechny bradavice bezpečně a rychle odstraněny. Bez ohledu na to, který lék byl vybrán, je nutné přísně dodržovat pokyny, které jsou k němu připojeny, a nezapomeňte se poradit s odborníkem o vhodnosti jeho použití.

Teprve po dohodě s ošetřujícím lékařem můžete zahájit terapii. Je také žádoucí zahrnout příjem imunomodulačních léků, které pomohou zabránit opětovnému výskytu výrůstků.