Jak se zbavit papilomů na pokožce doma

Otázky o tom, jak odstranit papilomy doma, zajímají muži a ženy, kterým se na těle objevily virové vyrážky. Chtějí-li zvýšit účinek tradiční terapie, uchylují se k pomoci časem prověřených tradičních metod. Odborníci povolují použití domácích prostředků, ale za podmínky, že pacient současně s nimi podstupuje léky a fyzioterapii.

Správný přístup k domácí léčbě

cesty infekce lidským papilomavirem

Odstranění virových papilomů doma může udělat kdokoli, kdo je má. Před zahájením takové léčby se důrazně doporučuje poradit se s lékařem. Musí zjistit povahu novotvaru a jeho dobrou kvalitu. Lékař vám také řekne nejúspěšnější způsoby nekonvenční léčby papilomů, které mají pozitivní výsledek a nepoškozují zdraví.

Je nesmyslné bojovat proti viru HPV během léčby vyrážek doma pouze pomocí tradičních metod. Opravdu pomohou odstranit viditelné projevy nemoci. Ale patogen bude i nadále uvnitř těla a bude pravidelně vyvolávat výskyt nových výrůstků na těle. Proto bude určitě vyžadován integrovaný přístup k boji proti virové infekci, který nelze zcela vyloučit.

Odstranění papilomů na kůži nevylučuje jejich příčinu - lidský papilomavirus.

Základní pravidla léčby

Abyste pochopili, jak se doma zbavit nepříjemných papillomů, musíte se nejprve seznámit s pravidly provádění terapie. Díky nim je minimalizováno riziko hrubé chyby v procesu léčby, která může mít hrozné důsledky pro zdraví.

Pacienti, kteří se zajímají o otázku, jak odstranit papilom na obličeji nebo těle doma, by měli znát následující pravidla:

 1. Zbavit se doma papillomů jejich odříznutím je nepřijatelné. Je zakázáno odstraňovat výrůstky sami pomocí řezných předmětů. To vede k těžkému krvácení. Je možné, že místo odtrženého papilomu narostou nové ve větším počtu;
 2. Domácí odstranění novotvarů není vhodné, pokud se objeví na víčku nebo sliznici jakéhokoli jiného místa na těle;
 3. Než začnete spalovat problematický růst, musíte chránit zdravé oblasti pokožky před negativními účinky. S tímto úkolem pomáhá zvládnout obyčejná omítka, kterou je třeba nalepit na příslušné oblasti vedle papilomu;
 4. Všechny otázky týkající se toho, jak se zbavit problémových papilomů doma, je třeba předem projednat s lékařem, aby se zabránilo vážným chybám a dalším problémům během léčby.

Tato pravidla jsou jednoduchá a přímá. Při jejich dodržování můžete počítat s pozitivním výsledkem terapie doma.

Možné komplikace

Osoba, která umí odstranit papilomy na obličeji a těle doma, by měla být obeznámena s možnými riziky. Při této léčbě mohou nastat komplikace. Ukázalo se, že jsou:

způsoby, jak odstranit papilomy doma
 • Zjizvení, kde se nacházel papilom;
 • Výskyt popálenin na zdravých oblastech kůže;
 • Infekce otevřené rány po zastavení benigního novotvaru;
 • Vzhled nových novotvarů v důsledku neúplného odstranění růstu;
 • začátek krvácení z rány;
 • Vývoj maligního procesu v tkáních sousedících s papilomem.

Obvykle takové komplikace vznikají v důsledku skutečnosti, že nebylo možné zcela vyléčit papilomy na kůži doma. Taková rizika existují také při provádění terapie na klinice pod dohledem specialisty.

Je třeba si uvědomit, že v místě odstranění papilomu může zůstat jizva.

Lékárenské produkty

Kompetentní lékař, od kterého se pacient zeptal, jak má doma problémový papillom vypálit, může doporučit použití speciálních farmaceutických produktů. Účinně bojují proti těmto benigním novotvarům.

Lékárenské léky na léčbu virových papilomů jsou ideální pro pacienty, kteří se nechtějí obtěžovat výrobou domácích léků z přírodních produktů.

Je možné odstranit papilom a porazit papilomavirus doma pomocí určitých topických léků předepsaných odborníkem.

Jak odstranit papilomy farmaceutickými prostředky, řekne to lékaři, který je doporučil použít k léčbě doma.

Lidové recepty

Jednoduchým a rozpočtovým způsobem, jak odstranit papilomy na těle doma, je použití lidových prostředků připravených podle receptů alternativní medicíny. Jejich složkami jsou přírodní produkty, které negativně ovlivňují strukturu novotvarů. Při správném použití poskytují tyto prostředky dobrý výsledek, takže léčba papilomů s jejich pomocí doma je úspěšná.

Vlaštovičník

Odborníci na alternativní medicínu často navrhují spalování benigních kožních výrůstků rostlinou, jako je vlaštovičník. Prostředky na něm založené lze zakoupit v jakékoli lékárně. Nejlepší je však použít přírodní byliny, protože jsou považovány za prospěšnější.

K léčbě papilomů potřebujete šťávu z celandinu, kterou lze získat lisováním čerstvých stonků rostlin. Doporučuje se aplikovat jedovatou tekutinu v několika kapkách na růst. Na to je vhodné nalepit lepicí omítku.

K odstranění čerstvého papilomu šťávou z celandinu je nutné postupovat až 10 dní. Starší vyrážky jsou méně léčitelné. Průběh terapie se proto bude táhnout několik týdnů.

Pokud chcete, můžete připravit vlaštovičník pro budoucí použití, takže později nebudete mít problémy s jeho nalezením. To vyžaduje čerstvé stonky, spolu s listy, nakrájejte a nalijte olivový olej. Musíte dodržovat poměr komponent 1: 1. Tato směs by měla být podle pravidel vyluhována po dobu jednoho měsíce. Poté jej používám k mazání problematických výrůstků na těle 1–3krát denně.

Vlašské ořechy

vlašské ořechy k odstranění papilomů

Zelené vlašské ořechy mohou doma rychle odstranit papilomy. Vyrábí léčivou mast. K přípravě produktu potřebujete:

 1. Vezměte 2–3 zelené ořechy a nasekejte je;
 2. Nalijte kaši rafinovaným petrolejem;
 3. Směs míchejte do hladka.

Doporučuje se aplikovat hotovou mast na papilom. Zhora by měl být zajištěn polyethylenem a čistým obvazem. Můžete použít běžnou náplast. Lék musí být udržován na těle asi 30 minut. Pro dosažení pozitivního výsledku je vhodné tento postup opakovat po dobu nejméně 7-10 dní.

Nezralé vlašské ořechy se také používají v tradiční medicíně k léčbě mnoha dalších nemocí.

skořápka

Výroba lidového léku bude vyžadovat běžnou přísadu, která se nachází v každém domě. Budete si muset vzít skořápku se 2 vejci. Je dobré, pokud jsou domácí.

Oddělené skořápky musí být zahřívány v troubě po dobu 30 minut na 250 stupňů. Poté by měl být nasekán v kuchyňském spotřebiči určeném k mletí potravin. V důsledku těchto manipulací byste měli dostat prášek.

Skořápku rozdrcenou na práškový stav je třeba nanést na papilomy, poté ji zajistit vatovým tamponem a zalepit lepicí sádrou. Doporučuje se tento obvaz měnit každé 2 dny. Léčba by měla pokračovat po dobu 3 týdnů.

Ocet

Boj proti benigním výrůstkům s octem doma. Chcete-li bojovat proti papilomům tímto způsobem, musíte nejprve připravit lék. To vyžaduje malé množství octa a mouky. Z těchto komponent musíte udělat malou kouli. Je bezpečně fixován na povrchu virového novotvaru.

Tento recept se nejlépe používá k léčbě papilomů, které patří do plantární skupiny.

odstranění papilomů octem

Obvazy s octem a moukou by měly být hotové do měsíce. Pokud nebylo dosaženo požadovaného výsledku, budete muset hledat další lék, který pomůže eliminovat vnější příznaky infekce lidským papilomavirem.

Komprese vyrobená z kaše z cibule a octa je účinná. Jeho příprava bude trvat asi 30-40 minut, než se cibule, která byla předtím nakrájena, udrží v stolním octě. Doporučuje se dát komprimaci před spaním. Doporučuje se postup opakovat bez přerušení po dobu 2-3 dnů.

ricinový olej

Tento produkt se získává ze semen ricinových bobů. Aktivně se používá v různých oblastech, včetně kosmetologie a medicíny. Ricinový olej pomáhá v boji proti virovým novotvarům na pokožce, protože obsahuje jedinečné složky, které se vyznačují antivirovým účinkem. Tyto látky navíc pomáhají buňkám rychleji se obnovovat a hojit praskliny a rány.

Tradiční medicína nabízí několik možností použití ricinového oleje při léčbě papilomů. Doma se novotvarů zbavíme následujícími způsoby:

 • Je nutné produkt masírovat masážními pohyby na povrch nánosu. Nejlepší je to udělat několikrát denně, abyste dosáhli rychlých výsledků. Postupem času se velikost papilomu začne zmenšovat. Poté, co to úplně zmizí;
 • Ricinový olej by měl být aplikován po kapkách na virovou vyrážku a poté zafixován lepicí páskou. Chůze s takovým obkladem trvá několik hodin. Procedura se provádí jednou denně.

Nepočítejte s okamžitými výsledky pomocí této populární metody léčby papilomů. Bude trvat týdny, než se objeví první vylepšení. Ale tato metoda je stále velmi dobrá. Umožňuje vám odstranit nepříjemné vyrážky na těle, aniž by po nich zůstaly jizvy nebo skvrny.

Brambory

Bramborový džus pomáhá vyrovnat se s nemocí. Doporučuje se užívat perorálně, dokud se neobjeví významná zlepšení. Kromě toho můžete na postižené oblasti aplikovat terapeutické obklady ze strouhané kořenové zeleniny. Integrovaný přístup posílí účinek terapeutického kurzu.

česnek

aplikace česneku k odstranění papilomů

Česnek je již dlouho známý svými antivirovými vlastnostmi.

Krém se vyrábí z hřebíčku kořeněné rostliny, která je schopna kauterizovat papilom. S tímto kauterizačním činidlem doma je snadné se zbavit virové vyrážky. Musíte jen vědět, jak jej správně používat.

K přípravě česnekové směsi musíte důkladně promíchat 1 lžičku. nakrájené hřebíček a 2 lžíce. l. dětský krém. Jen jednou denně budete muset aplikovat hmotu na čistý obvaz a poté ji aplikovat na problémovou oblast na těle. Obklad musí být dodatečně zafixován lepicí omítkou, protože bude muset být nošen 2–3 hodiny. Poté se pokožka dobře umyje teplou vodou. Tyto postupy se doporučují, dokud nezmizí papilomy.

Pampeliška

Z rostliny se vyrábí léčivá infuze, která je určena k otírání papilomů. Je připraven z plné sklenice květů pampelišky a trojité kolínské vody, kterou je třeba nalít na horní část nádoby. Směs by měla být nalita po dobu 2 týdnů. Poté jsou růsty ošetřeny 4-5krát denně, dokud nezmizí úplně.

Existuje další účinný lék na papilomy, který obsahuje pampelišku. Přidává se také jablečný džus a amoniak. Tato směs je určena k vnější léčbě papilomů.

Lze řezat papilom?

Zájem o to, jak zacházet s papilomy a zda to lze provést doma, se mnoho pacientů domnívá, že je pro tyto účely vhodné banální řezání. Ale v žádném případě by se to nemělo dělat, protože se to ukáže jako velmi katastrofální důsledky.

Lékaři zakazují nejen odříznutí papilomů, ale také zahájení domácí léčby bez určení povahy vyrážky. Je třeba si uvědomit, že odstranění novotvarů improvizovanými prostředky zvyšuje pravděpodobnost degenerace zbývajících patogenních buněk do maligního nádoru.

Existují situace, kdy člověk neúmyslně poškodí benigní růst. V takovém případě byste neměli paniku. Je velmi důležité vědět, co dělat, abyste ochránili své zdraví před možnými komplikacemi vyvolanými roztrženým papilomem. Lékaři doporučují dodržovat následující schéma akcí:

 1. Poškozenou oblast ošetřete antiseptickým roztokem;
 2. Zakryjte ránu sádrou;
 3. Jděte na schůzku s odborníkem, který vám poradí a ošetří.

V každém případě by papilomy měly být vyšetřeny odborníkem. Nabídne pacientovi, aby podstoupil řadu testů, aby zjistil jeho dobrou kvalitu a další parametry, které jsou nutné pro výběr léčebného kurzu. Při absenci vážných problémů lékař povolí použití lidových prostředků. Také vám řekne, jaké topické farmaceutické přípravky si koupit, aby se urychlil proces ničení virových novotvarů.